Güney Autoclub Adana

ADANA AUTOCLUB/GÜNEY
CAR CARE


Adres: Yeni Mahallesi, 87071 Sok. No:3, 01200 Seyhan/Adana, Türkiye

Telefon: +90 322 271 08 21 / 0 549 433 19 73

AutoClub
Oto Yıkama
OTO YIKAMA UYGULAMALARI

ACT Oto Yıkama


Car care sektörü denildiğinde akla ilk gelen uygulama oto yıkama uygulamaları oluyor.

Toplumda bilinenin aksine dikkat edilmesi gereken birçok faktörü bir arada barındıran komplike bir iş olan oto yıkama işlemleri mutlaka bu işin eğitimini almış profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Otomobilin tüm bakım, onarı ve tamir hizmetleri için ciddi bir yeterlilik ve tecrübe aranırken oto yıkama işlemlerinde  bu yetkinliğin aranmaması, isteyen herkesin oto yıkama işletmesi açabilmesi gibi bir durumla karşı karşıyayız. Üstelik bu işletmelerin birçoğunun denetimden uzak işletmeler olduğunu düşünürsek oto yıkama işlemlerinin beklenen standartlarda yapılmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Oto yıkama işlemleri öncesinde araç yüzeyinde oluşan kirler ile ilgili açıklamaları da yapmamız gerekiyor. Görünen kirler (çamur, toz vb) dışında bir de görünmeyen kirler var otomobil yüzeyinde. 90-100 kilometre süratle giden bir otomobilin üzerine yapışan, gözümüzün görmediği bir kirlerin çıkarılması da büyük önem taşıyor. Bu kirlerin çıkarılması için 2 farklı uygulama türü kullanılmalıdır. Şampuan ile birlikte bir sürtünme gücü kullanmak (sünger) ya da daha kuvvetli bir kimyasal şampuan kullanmak yardımı ile kirlerin çözülmesi sağlanabilir. Bu 2 uygulama dışındaki oto yıkama uygulamaları otomobil yüzeyinde gerekli temizliği sağlamayacağı gibi fırça vb materyaller ile yapılan temizlik işlemleri otomobile de zarar verecektir.

Basınçlı su ile otomobilin kaba kirlerinden arındırılması ile başlar oto yıkama uygulaması. Bu işlem sırasında yıkama makinesinin basıncının 100 bar  olması, araca minimum 30 santimetreden yakın olarak tutulmaması, folyo kaplama olan bölgelerde biraz daha uzaktan tutulması önem taşıyor. Bu uyarılara dikkat edilmemesi durumunda otomobilin boyasına zarar verilmesi çok muhtemel olacaktır.

ACT Plus Oto Yıkama

Otomobiline çok daha fazla özen gösterenlerin tercihi ACT Plus Oto Yıkama ile müşterilerimizin beğenisine sunuluyor.

Standart oto yıkama uygulamasına ilave olarak yapılan hızlı cila uygulamasını içeren ACT Plus Oto Yıkama ile otomobiller her zaman pırıl pırıl.

ACT Plus Oto Yıkama Adana AutoClub/Güney Uygulama Merkezinde pH seviyesi otomobile zarar vermeyen şampuanlar ile yapılan oto yıkama uygulaması sonrasında elde edilen temizliğin çok daha kalıcı olması, parlaklığın daha uzun süre devam etmesi için yapılan özel uygulamadır.

ACT Plus Oto Yıkama uygulamasında standart oto yıkama sonrasında Polytop Velox Shine ile parlatıcı ve koruyucu bir tabaka sağlanır.

Polytop Velox Shine'ın cilanın boya yüzeyinde farklı etkileri bulunmaktadır; boyayı besleyici koruyucu etkisi sayesinde ekstra parlaklık sağlar, su kaydırıcılık özelliği yanında özellikle yaz aylarında böcek sinek kalıntılarının yapışmasını geciktirir, kış aylarında buzlanmaya karşı yollara dökülen kimyasal solüsyon ve tuzun boyaya zararlı etkisini azaltır.

Polytop Velox Shine ile elde edilen bu parlaklığın 2 yıkama uygulamasında bir yapılması tavsiye edilmektedir. Böylece otomobili her zaman pırıl pırıl kullanmak mümkün olacaktır.


AutoClub Logo
ADANA AUTOCLUB/GÜNEY
CARE CARE

Adres:
Yeni Mahallesi, 87071 Sok. No:3, 01200 Seyhan/Adana, Türkiye

Telefon: +90 322 271 08 21 / 0 549 433 19 73