Güney Autoclub Adana

ADANA AUTOCLUB/GÜNEY
CAR CARE


Adres: Yeni Mahallesi, 87071 Sok. No:3, 01200 Seyhan/Adana, Türkiye

Telefon: +90 322 271 08 21 / 0 549 433 19 73

AutoClub
Motor Temizleme
MOTOR TEMİZLEME UYGULAMALARI

Motor Temizleme


Polytop'un motor temizliği için özel olarak ürettiği Polytop Motor Temizleyici ile pırıl pırıl bir motora sahip olmak mümkün.

Motor temizliği estetik olarak gerekliliği kadar kaputun altında kalan bölümlerin sağlıklı çalışması açısından da önem taşımaktadır. Motordaki herhangi bir yağ kaçağı v.b. olumsuz durumu çok daha kısa sürede görebilmek, elektronik sistemlerin sağlıklı çalışmasını sağlamak için motor temizliği önem taşıyor.

Motor temizliği car care uygulamaları içinde profesyonel gerekliliğin en çok ihtiyaç olan alanlardan birisidir. Gelişen teknoloji ile birlikte kaputun altında bir motordan çok daha fazlası var. Özellikle elektronik devrelerle dolu bir alanın temizliği için uzman uygulayıcılara ihtiyaç var.

Motor temizliği öncesinde kaputun altındaki elektronik devreler mutlaka koruma altına alınmalıdır. AutoClub Uygulama Merkezlerinde yapılan boya koruma uygulamalarında Polytop Mos2 koruyucu kullanılmaktadır. Açıkta bulunan beyin kutusu, ABS, ECU, HCU, alarm ve zenon far beyin kutuları basınçlı sudan korumak amaçlı maskeleme yapılarak kapatılır.


Motor Koruma

Motor koruma uygulaması göz ardı edilen uygulama noktalarından birisi olmakla birlikte ilerleyen yıllarda sıkıntı yaşamamak için ihmal edilmemesi gereken uygulamalardan birisidir.

Motor temizleme uygulaması sonrasında yapılması önerilmektedir.

Otomobilin kalbi durumundaki motor bloğu birçok parçadan oluşuyor. Değişen ve gelişen otomobil teknolojisi ile birlikte kaputun altındaki bölüm mekanik olduğu kadar elektronik de birçok bölümü içeriyor hale geldi.

Bu bölümlerin temizliği de önemli bir hale geldi. AutoClub Motor Temizleme uygulaması ile tüm bu aksamları sıfır otomobil temizliğine kavuşturmak mümkün. Bu temizlik yapıldıktan sonraki aşamada ise mekanik ve elektronikbaşta olmak üzere tüm aksamların korumasının yapılması sonrasındaki süreçte yıpranmayı ve aşındırmayı geciktirecektir.

AutoClub Logo
ADANA AUTOCLUB/GÜNEY
CARE CARE

Adres:
Yeni Mahallesi, 87071 Sok. No:3, 01200 Seyhan/Adana, Türkiye

Telefon: +90 322 271 08 21 / 0 549 433 19 73